Sokat érhet a kecskédi győzelem

2014. május. 05., 09:26   |

A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban négy pontra növelte előnyét a tabella élén a bajnok Kecskéd KSK legénysége. A második helyezett Bányász SE Sárisáp gárdája 2-2-es döntetlent ért el Zsámbékon, a harmadik helyen álló Etei SE egy ponttal gyarapodott, a Kisbér melletti kistelepülés csapata a hosszabbításban szerzett góllal egyenlített a Vértesszőlős otthonában.

A megyei első osztályú bajnokságban minden szurkoló biztosra vette, hogy a listavezető kecskédiek könnyedén, gólkülönbséget javítva gyűjtik be a három pontot a sereghajtó Nagyigmánd ellen. Csak a vendégek nem gondolták így, felszívták magukat, és meglepték a bajnokcsapatot. Pető Dániel góljára Szalai Tibor hamar válaszolt, és csak az első félidő lefújása előtt nem sokkal tudta feltörni a hazai együttes a vendégek védelmét, ekkor Kiss Zsolt talált a hálóba. A második félidő elején Szalai ismét egyenlített, majd Gelbman Csaba és Pető góljaival megnyugtató előnyt harcolt ki magának Linczmaier László edző csapata. A 86. percben Szalai újból gondoskodott arról, hogy a végére is maradjanak izgalmak, de a 4-3-as eredményt már megtartották a házigazdák. A kiizzadt kecskédi győzelem nagyon értékesnek mondható, ugyanis a második helyezett Bányász SE Sárisáp 2-2-es döntetlent ért el Zsámbékon. A bajnokságból még öt forduló hátravan, de most már minden egyes pontnak nagy jelentősége lehet.

Az oroszlányiak több súlyos, illetve balszerencsés vereségek után ezúttal nyertek, a hosszabbításban szerzett góllal legyőzték a Környe SE legénységét. Az Oroszlány legutóbb március 9-én szerzett pontot, akkor a sereghajtó Nagyigmánd otthonában nyert 5-2-re.

Az U19-eseknél az eddig listavezető, bajnok esztergomiak 0-0-s döntetlent értek el a Komárom ellen. Mivel az Oroszlány nyert Környén, így a bányászváros csapata megelőzte az Esztergomot, az első helyről várhatja a folytatást.

A góllövőlista élmezőnye: 26 gólos: Pető Dániel (Kecskéd). 17 gólos: Szabacsi Richárd László (Bányász SE). 16 gólos: Dobai Péter (Bana), Szabó Pál (Ete). 15 gólosok: Schalk Zsolt (Tokod), Jandás Imrich (Ete), Gebei Richárd (Tardos, Lábatlan). 14 gólosok: Lakatos László Arnold (Ácsi Kinizsi). 13 gólosok: Gyüszi Levente (Ete), Hagymási Dániel (Bányász SE), Sándor Péter (Esztergom). 12 gólos: Fenyvesi László (Lábatlan). 11 gólosok: Horváth Zoltán (Vértesszőlős), Zvér Dezső (Nagyigmánd, Bana), Kiss Zsolt (Kecskéd). 10 gólosok: Andai Máriusz (Vértesszőlős), Budaházi Gyula (Lábatlan), Vollai Tamás (Bana), Szedlacsek Zoltán (Bábolna), Turi Tibor (Tardos).

A másodosztályban magabiztosan nyert Ászáron az éllovas Tatai AC, míg a második helyezett Tát döntetlent ért el a Várgesztes otthonában. A tavak városának csapata már négy pont előnnyel áll a tabella első helyén. A Sárisáp második csapata a második helyre léphetett volna, ám 1-0-s vereséget szenvedett Süttőn. A bajnok Vértessomló 3-2-re legyőzte a Gyermely-Szomor együttesét, ám ennek ellenére maradt a negyedik helyen.

A harmadosztály Déli csoportjában a listavezető Bakonyszombathely 2-2-es döntetlent ért el odahaza a Bakonysárkány ellen, de így is hat pont előnnyel várja az élről a második helyezett Felsőgalla elleni rangadót. A szombathelyiek egyébként először veszítettek pontokat tavasszal, legutóbb november 16-án a Kömlőd ellen játszottak 1-1-es döntetlent.

Eredmények: Atlasz Geodézia megyei I. osztály, 25. forduló: Esztergom-Komárom 1-1, Kecskéd-Nagyigmánd 4-3, Bana-Tokod 2-1, Ács-Lábatlan 1-3, Zsámbék-Bányász SE Sárisáp 2-2, Tardos-Bábolna 4-3, Környe-Oroszlány 1-2, Vértesszőlős-Ete 1-1. Az élmezőny: 1. Kecskéd 53 pont, 2. Bányász SE 29, 3. Ete 45.

Montana megye II. osztály, 25. forduló: Vértessomló-Gyermely-Szomor 3-2, Dunaszentmiklós-Nyergesújfalu 1-2, Süttő-Sárisáp II. 1-0, Várgesztes-Tát 2-2, Koppánymonostor-Piliscsév 7-2, TABAK Tokodaltáró-Kocs 1-1, Ászár-Tata 0-4, Bokod-Mocsa 2-2. Az élmezőny: 1. Tata 61 pont, 2. Tát 57, 3. Sárisáp II. 55.

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 25. forduló: Kömlőd-Baj 2-2, Szákszend-Felsőgalla 2-3, Bakonyszombathely-Bakonysárkány 2-2, Réde-Dad 2-0, Kisbér-Súr 8-0, Kerékteleki-Kisigmánd 3-3, Csém-Császár 1-0. Szabadnapos: Tárkány. Az élmezőny: 1. Bakonyszombathely 60 pont, 2. Felsőgalla 54, 3. Baj 50.

Tartalék, 25. forduló: Bakonyszombathely II.-Bakonysárkány II. 4-1, Réde II.-Dad II. 11-1. Az élmezőny: 1. Bakonyszombathely II. 33 pont, 2. Császár II. 32, 3. Szákszend II. 31.

Északi csoport, 21. forduló: Vértesi Erőmű-Csolnok 2-1, Almásfüzitő-Hajdu Antal Ferences DSE Esztergom 6-3, Bajna-Héreg 1-1, Annavölgy-Kesztölc 8-1, Vértestolna-Szárliget 5-2, Szomód-Epöl-Máriahalom 3-1, Pilismarót-Naszály 6-2. Az élmezőny: 1. Vértestolna 56 pont, 2. Almásfüzitő 53, 3. Vértesi Erőmű 51.

Tartalék, 21. forduló: Vértesi Erőmű II.-Csolnok II. 5-2, Almásfüzitő II.-Hajdu Antal Ferences DSE Esztergom II. 4-1, Vértestolna II.-Szárliget II. 3-3. Az élmezőny: 1. Almásfüzitő II. 37 pont, 2. Csolnok II. 32, 3. Vértestolna II. 31.