Női válogatottunk a fővárosban lépett pályára

2017. március. 08., 09:02   |

A Komárom-Esztergom megyei női válogatottunk  nagy reményekkel készült az "Öt megye női kispályás labdarúgó tornára, hiszen egy évvel ezelőtt a mieink a hazai rendezésű regionális megmérettetésen a második helyezést érték el. Hasonlóan jó eredményre számítva futott neki a csapat ennek a kihívásnak a fővárosi viadalon. Négy mérkőzés várt a társaságra , a meccsek ideje 1x25 perc volt. Az első mérkőzést Budapest válogatottja ellen játszoták. Számítottak rá, hogy nehéz dolguk lesz , ugyanis mindjárt a legerősebb ellenféllel kerültek szembe. A találkozó első felében még fel tudták venni a versenyt riválisukkal. Játékban is jó megoldásokat mutatva, helyzeteket alakítottak ki, amiket aztán sajnos rendre ki is hagytak. Ellenfelük büntetett a kihagyott helyzetekért és három gólos vereséggel fejezték be az összecsapást. Következő mérkőzésükön Bács-Kiskun megye válogatottja ellen léptek pályára és ugyanott folytatták, ahol az előző mérkőzésen abbahagyták. Jó játék, ígéretes ziccerek, aztán kimaradt lehetőségek az elején, hibák és kapott gólok a végén. A második vereség mély nyomot hagyott a lelkekben, de ennek ellenére fogadkozott a társaság, hogy a harmadik mérkőzésen már nem lehetnek olyan szeretcsétlenek, hogy nem találnak be és győzelem nélkül kell elhagyniuk a játékteret. A Veszprém ellen sem úgy kezdtek , ahogy azt megálmodták . Egy gyors kapott gól az elején, amit nagyobb koncentrációval el tudtak volna kerülni. Sajnos végül a befejezéseknél pontatlanok voltak , és harmadszor is fejet kellett hajtaniuk. A negyedik, egyben utolsó mérkőzésüket Somogy megye igencsak motivált csapata ellen vívták. Az egész napos sikertelenség már nagyon meglátszott az együttesen. Mindenki ment és tette a dolgát, de már nem hitték, hogy a rendkívül agresszív és gyors játékot játszó ellenféllel érdemben fel tudják venni a versenyt, így négy gólos vereséget szenvedtek. Ez pedig az ötödik helyre volt elég. - Az eredmények ellenére köszönöm minden játékosnak, aki részt vett a megmérettetésen. Eljött, időt , fáradtságot  és helyenként önmagát sem kímélve képviselte Komárom-Esztergom megyét. Sajnos csapatunk nem volt kirobbanó formában, de mindenki igyekezett mindent megtenni, hogy minél jobb eredményt érjünk el. Az akarati tényezőkre nem lehetett panasz. Összegezve a torna tapasztalatait, megállapíthatjuk, hogy ennél mindenképpen többre vagyunk képesek. 2016-ban ezt tudtuk igazolni, most adósak maradtunk a jó eredménnyel - hangsúlyozta Józsa Sándor edző.