Komárom-Esztergom megye ellenfele Pest megye lesz szombaton délután az elődöntőben!

2022. február. 02., 14:00   |

Ma 13:15 órakor ejtették meg az érintett megyei igazgatók online részvételével a Megyei Amatőrválogatottak Országos Nagypályás Tornája (MAVONT) elődöntőinek sorsolását. Az országos négyes döntőbe jutott amatőrválogatottak– a Baranya Megyei Amatőrválogatott, a Komárom-Esztergom Megyei Amatőrválogatott, a Pest Megyei Amatőrválogatott és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Amatőrválogatott a hétvégén Balatonalmádiban találkoznak, ahol a szombati elődöntők és a vasárnapi helyosztók során derül ki, melyik megye képviselheti majd a nemzeti színeket a május 1. és július 31. között rendezendő UEFA Régiók Kupája spanyolországi előkörében Szlovénia, Svájc és a házigazda amatőrválogatottja ellen.
A MAVONT idei négyes döntőjének helyszíne a Balatonalmádi Sportközpont (8220 Balatonalmádi, Véghely Dezső utca 10.), a mérkőzésekre a parafával töltött műfüves nagypályán kerül sor. Időpont: 2022. február 5-6.

Az elődöntőket szombaton rendezik, a mai sorsolás eredménye a következő:
13:00: Komárom-Esztergom Megyei Amatőrválogatott – Pest Megyei Amatőrválogatott
15:00: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Amatőrválogatott – Baranya Megyei Amatőrválogatott

A helyosztókra vasárnap kerül sor:
3. helyért, 10:00: az 1. elődöntő vesztese – a 2. elődöntő vesztese

Döntő, 12:00: az 1. elődöntő győztese – a 2. elődöntő győztese

A játékidő itt már – ellentétben a selejtezők 2x30 perces időtartamával – 2x45 perc lesz, amennyiben valamelyik találkozón a rendes játékidőben döntetlen eredmény alakul ki, akkor tizenegyesrúgások (5-5) következnek.

Az eredményhirdetésre a finálét követően a pályán kerül majd sor. A MAVONT négyes döntőjét a címvédő Veszprém Megyei Igazgatóság szervezi.