Kikapott a Bányász SE és az Etei SE

2014. április. 08., 13:29   |

A negyedik helyezett Komárom 4-2-re legyőzte az eddigi listavezető Bányász SE csapatát, míg a játéknap előtt a második helyen álló Kecskéd 4-1-re nyert a szintén dobogóra pályázó Etei SE ellen. Az élre most ismét a bajnok Kecskéd együttese ugrott.

A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság első négy helyezettje egymás ellen lépett pályára. A meglehetősen „rövid kispaddal” Komáromba látogató, és a vezetőedzőjét, Bozsik Józsefet nélkülöző listavezető Bányász SE Sárisáp egy félidőn át tudta csak tartani a lépést a Duna-parti együttessel, és 4-2-es vereséget szenvedett. A KVSE tehát folytatta ragyogó tavaszi sorozatát, és sorozatban idei hatodik mérkőzését is megnyerte. A tavaly még az NB III-ban Bakony-csoportjában szereplő legénység pontszámban beérte a harmadik helyezett Etei SE gárdáját, amely a bajnok Kecskédtől 4-1-re kikapott. A házigazdák hamar eldöntötték a három pont sorsát, Kiss Zsolt a második, illetve a kilencedik percben is betalált, így a vendégek futhattak az eredmény után. A 61. percben Berki Gábor növelte a kecskédiek előnyét, majd a 80. percben Soldan Marian szépített. Három perccel a lefújás előtt Kiss Zsolt ismét villant, így kialakult a 4-1-es végeredmény. Tovább tart tehát a nagy versenyfutás a dobogóért, de nagyon sok meccs van még hátra, felesleges még számolgatni.

A szomszédvárak rangadóján a Bana 2-0-ra jobbnak bizonyult a Bábolnánál. A szebb napokat is látott Oroszlány megint kikapott, ezúttal az Ács 5-0-ra győzött ellenük. Az utóbbi időben nagy skalpokat begyűjtő Tokod ezúttal vereséget szenvedett, az Esztergom 2-0-ra nyert a két csapat összecsapásán. Az U19-esek rangadóján 2-0-ra kikapott a harmadik helyezett Ács otthonában az eddigi listavezető Oroszlány együttese. Mivel az Esztergom 9-2-re nyert a Tokod ellen, így a bajnokcsapat állt az élre.

A góllövőlista élmezőnye: 21 gólos: Pető Dániel (Kecskéd). 16 gólos: Szabacsi Richárd László (Bányász SE). 15 gólosok: Szabó Pál (Ete), Schalk Zsolt (Tokod). 14 gólos: Lakatos László Arnold (Ácsi Kinizsi). 13 gólosok: Gyüszi Levente (Ete), Hagymási Dániel (Bányász SE). 12 gólos: Dobai Péter (Bana). 11 gólos: Fenyvesi László (Lábatlan). 10 gólosok: Jandás Imrich (Ete), Szedlacsek Zoltán (Bábolna), Turi Tibor (Tardos), Zvér Dezső (Nagyigmánd). 9 gólosok: Bognár Imre (Vértesszőlős), Andai Máriusz (Vértesszőlős), Gebei Richárd (Tardos, Lábatlan), Gulyás Tamás (Környe).

Úgy tűnik, a megyei másodosztályban a tavaszi szezont jól kezdő Vértessomló csapata megtorpant, ugyanis a listavezető Tatai AC legyőzése óta kikapott a Várgesztestől, most pedig az elmúlt idényben még az első vonalban szereplő Nyergesújfalutól . A bajnokcsapat jelenleg a negyedik helyen

A másodosztályban továbbra is a Tatai AC áll az élen, a tavak városának együttese a szintén újonc Mocsa otthonában 3-1-re nyert. A második helyezett Tát a Bokod, míg a harmadik Sárisáp második csapata a Gyermely-Szomor ellen győzött.

A harmadik vonalban begyűjtötték a három-három pontot a listavezetők, délen a Bakonyszombathely a Császár, míg a Vértestolna a Szomód ellen diadalmaskodott.

Eredmények: Atlasz Geodézia megyei I. osztály, 21. forduló: Komárom–Bányász SE Sárisáp 4-1, Kecskéd–Ete 4-1, Bana–Bábolna 2-0, Ács–Oroszlány 5-0, Zsámbék–Környe 5-2, Lábatlan–Nagyigmánd 4-1, Vértesszőlős–Tardos 1-3, Esztergom–Tokod 2-0. Az élmezőny: 1. Kecskéd 45 pont, 2. Bányász SE Sárisáp 43, 3. Etei SE 38, 4. Komárom 38. (x)

Montana megye II. osztály, 21. forduló: Nyergesújfalu–Vértessomló 4-2, Gyermely-Szomor–Sárisáp II. 1-2, Dunaszentmiklós–Kocs 0-1, Ászár–Piliscsév 3-2, Süttő–Koppánymonostor 1-0, Várgesztes–TABAK Tokodaltáró 0-3, Mocsa–Tata 1-3, Bokod–Tát 1-5. Az élmezőny: 1. Tata 49 pont, 2. Tát 47, 3. Sárisáp II. 46.

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 21. forduló: Baj–Súr 14-1, Kömlőd–Bakonysárkány 6-6, Felsőgalla–Dad 4-0, Szákszend–Kisigmánd 4-0, Bakonyszombathely–Császár 3-1, Réde–Tárkány 3-0, Kerékteleki–Csém 1-4. Szabadnapos: Kisbér. Az élmezőny: 1. Bakonyszombathely 50 pont, 2. Baj 46, 3. Felsőgalla 42.

Tartalék, 21. forduló: Kömlőd II.–Bakonysárkány II. 4-3, Bakonyszombathely II.–Császár II. 1-2. A Réde II.–Tárkány II. mérkőzés félbeszakadt. Az élmezőny: 1. Császár II. 28, 2. Bakonyszombathely 27, 3. Szákszend II. 25.

Északi csoport, 17. forduló: Vértesi Erőmű–Héreg 9-0, Hajdu Antal Ferences DSE Esztergom–Kesztölc 2-0, Csolnok–Szárliget 4-0, Almásfüzitő–Epöl-Máriahalom 1-1, Bajna–Naszály 3-5, Annavölgy–Pilismarót 4-3, Vértestolna–Szomód 2-0. Az élmezőny: 1. Vértestolna 44, 2. Vértesi Erőmű 42, 3. Almásfüzitő 41.

Tartalék, 17. forduló: Hajdu Antal Ferences DSE Esztergom II.–Kesztölc II. 0-2, Csolnok II.–Szárliget II. 5-1, Almásfüzitő II.–Epöl-Máriahalom II. 0-0. Az élmezőny: 1. Almásfüzitő II. 28 pont, 2. Vértesi Erőmű II. 27, 3. Vértestolna 27. (x)

(x) pontazonosság esetén a több győzelem határozza meg a helyezések sorrendjét. Részletek a versenykiírásokban.