Ismét csökkent a Kecskéd előnye

2014. május. 19., 15:22   |

A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban a listavezető Kecskéd KSK csapata 3-2-re kikapott az Esztergomtól.

A második helyezett Bányász SE gárdája nem tudott élni a nagy lehetőséggel, 1-1-es döntetlent ért el a Tardos otthonában. Három fordulóval a bajnokság vége előtt a bajnok Kecskéd egy pont előnnyel áll a tabella élén.

A forduló rangadóját Sárisápon rendezték, ahol a pályaválasztó esztergomiak a Kecskéd gárdáját fogadják. A két csapat egyébként szerdán a Magyar Kupa megyei selejtezőjén is összemérte tudását. Akkor a hatalmas széllel, felázott pályával is megbirkóztak az együttesek. Végül a kecskédiek 4-3-re nyertek, és jutottak be a megyei fináléba.

Most is nagy meccset vívott a két csapat. Az esztergomiak korai góljára - Sándor szerezte - hamar válaszolt Pető, ám a 18. percben Frei ismét a "házigazdákat" juttatta előnyhöz. A 42. perctől aztán kettős emberhátrányban játszottak a kecskédiek, Kisst és Gelbmant is kiállította Miráki játékvezető. A 64. percben Válent növelte az esztergomiak előnyét. A gólra még Pető válaszolt a 73. percben, ám egyenlíteni már nem tudtak a vendégek.

A kecskédiek legnagyobb riválisa, a Bányász SE együttese Nagy góljával már a 12. percben vezetést szerzett Tardoson, de előnyét nem tudta megtartani, a 61. percben Gebei egyenlített.

A dobogóra pályázó csapatok közül a Lábatlan és az Ete is begyűjtötte a három-három pontot, így maradt esélyük arra is, hogy akár bajnok legyen valamelyikük. A következő játéknapon a Kecskéd a Bana, a Bányász SE a Környe, a Lábatlan a Tardos, az Ete pedig az Oroszlány csapatát fogadja.

Az U19-eseknél maradt az élen az Esztergom együttese, a királyvárosiak 2-1-re nyertek a Kecskéd ellen. A második helyezett Oroszlány, és a harmadik helyen álló Ácsi Kinizsi gárdája is győztesként hagyta el a játékteret.

A góllövőlista élmezőnye: 28 gólos: Pető Dániel (Kecskéd). 18 gólos: Szabacsi Richárd László (Bányász SE). 17 gólos: Dobai Péter (Bana). 16 gólosok: Hagymási Dániel (Bányász SE), Fenyvesi László (Lábatlan), Schalk Zsolt (Tokod), Szabó Pál (Ete), Jandás Imrich (Ete), Gebei Richárd (Tardos, Lábatlan). 15 gólosok: Lakatos László Arnold (Ácsi Kinizsi), Gyüszi Levente (Ete). 14 gólos: Sándor Péter (Esztergom). 13 gólos: Budaházi Gyula (Lábatlan). 12 gólos: Aradi Sándor (Tokod), Horváth Zoltán (Vértesszőlős), Zvér Dezső (Nagyigmánd, Bana).

A másodosztályú bajnokságban újabb magabiztos győzelmével már nyolc pontos előnyre tett szert listavezető Tatai AC csapata.

A harmadosztály Déli csoportjában már csak matematikailag bukhatja el az aranyérmet az éllovas Bakonyszombathely együttese. Az Északi csoportban a második helyezett Vértesi Erőmű, illetve a harmadik helyen álló Almásfüzitő döntetlent játszott egymás ellen, így az éllovas Vértestolna már nyolc pont előnnyel áll a tabella élén.

Eredmények: Atlasz Geodézia megyei I. osztály, 27. forduló: Bana-Komárom 1-0, Ács-Nagyigmánd 6-1, Zsámbék-Tokod 1-2, Tardos-Bányász SE Sárisáp 1-1, Környe-Ete 2-4, Vértesszőlős-Lábatlan 2-7, Esztergom-Kecskéd 3-2, Oroszlány-Bábolna 0-0. Az élmezőny: 1. Kecskéd 54 pont, 2. Bányász SE 53, 3. Lábatlan 51, 4. Ete 51.

Montana megye II. osztály, 27. forduló: Vértessomló-Bokod 4-3, Dunaszentmiklós-Gyermely-Szomor 1-2, Ászár-Mocsa 4-3, Süttő-Nyergesújfalu 2-4, Koppánymonostor-Tát 2-1, Piliscsév-Kocs 2-1, TABAK Tokodaltáró-Sárisáp II. 0-2, Várgesztes-Tata 0-5. Az élmezőny: 1. Tata 67 pont, 2. Sárisáp II. 59, 3. Vértessomló 58.

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 27. forduló: Kömlőd-Szákszend 3-2, Bakonyszombathely-Baj 12-1, Réde-Felsőgalla 1-4, Kisbér-Bakonysárkány 1-2, Kerékteleki-Dad 2-4, Csém-Súr 15-0, Tárkány-Császár 6-0. Szabadnapos: Kisigmánd. Az élmezőny: 1. Bakonyszombathely 66 pont, 2. Felsőgalla 57, 3. Tárkány 55.

Tartalék, 27. forduló: Kömlőd II.-Szákszend II. 0-3, Kisbér II.-Bakonysárkány II. 0-3, Tárkány II.-Császár II. 2-5. Az élmezőny: 1. Császár II. 35 pont, 2. Szákszend II. 34, 3. Bakonyszombathely II. 33.

Északi csoport, 23. forduló: Vértesi Erőmű-Almásfüzitő 2-2, Bajna-Csolnok 0-6, Annavölgy-Ferences DSE Esztergom 3-1, Vértestolna-Héreg 4-1, Szomód-Kesztölc 5-0, Pilismarót-Szárliget 8-0, Naszály-Epöl-Máriahalom 9-1. Az élmezőny: 1. Vértestolna 62 pont, 2. Vértesi Erőmű 55, 3. Almásfüzitő 54.

Tartalék, 23. forduló: Vértesi Erőmű II.-Almásfüzitő II. 9-1, Annavölgy II.-Ferences DSE Esztergom II. 3-0, Naszály II.-Epöl-Máriahalom II. 3-4. Az élmezőny: 1. Almásfüzitő II. 37 pont, 2. Vértesi Erőmű II. 36, 3. Csolnok II. 35.

(x) pontazonosság esetén a több győzelem határozza meg a helyezések sorrendjét. Részletek a versenykiírásokban.