Ismét a Bányász SE állt az élre

2014. március. 22., 13:42   |

A megyei első osztályú bajnokságban a Bányász SE Sárisáp gárdája 3-0-ra legyőzte a jó erőkből álló Lábatlan csapatát, így Bozsik József vezetőedző legénysége ismét az élre állt. Ehhez kellett az is, hogy a bajnok, eddigi listavezető Kecskéd pontokat hagyjon a Környe otthonában. A forduló egyik nagy meglepetését a tokodiak okozták, akik 2-1-re nyertek az első két tavaszi fordulóban rangadót nyerő eteiek otthonában. Folytatta menetelését a Komárom, a Duna-partiak az idén gyenge teljesítményt nyújtó Oroszlány otthonában győztek 3-2-re.

A tavasszal a Bányász SE, illetve a Lábatlan ellen is nyerő Etei SE legénysége nem tudta folytatni kiváló sorozatát, a tokodiak mutatták meg a Kisbér melletti kistelepülés játékosainak, nem elég, ha csak a mezt és a cipőt viszik ki a pályára. Pedig nem úgy indult a meccs, hogy etei vereség lesz a vége. A 16. percben Tóth Zoltán góljával vezetést szereztek a házigazdák, ám a találatát nem követték újabbak. A vendégek a 37. percben Schalk Zsoltnak köszönhetően egyenlítettek, majd a 67. percben Hégli Sándor góljával előnyhöz is jutottak. A tokodiak emberhátrányban focizva kihúzták a lefújásig, és értékes három ponttal a tarsolyukban utaztak haza. Az eteiek egyébként október 20-án kaptak ki legutóbb, akkor a Vértesszőlős vitte el tőlük a három pontot. További érdekesség: Hagymási Zoltán edző tanítványai eddig háromszor szenvedtek vereséget, mindháromszor odahaza győzték le őket.

A forduló előtt a második helyen álló Bányász SE Sárisáp gárdája sem számíthatott könnyű mérkőzésre, ugyanis az újonc Lábatlan az idei pontvadászatban többször bizonyította már, hogy komolyan kell számolni vele, bármelyik csapat orra alá képes borsot törni... Bozsik József legénysége azonban nem kegyelmezett nekik, s a Duna-partiaknak meg kellett hajolniuk a nagyobb tudás előtt.

Az U19-eseknél a listavezető Oroszlány begyűjtötte a három pontot, a bányászváros csapata 3-2-re győzött a Komárom ellen. A bajnok esztergomiak Zsámbékon, míg a harmadik helyezett ácsiak Vértesszőlősön nyertek.

A góllövőlista élmezőnye: 20 gólos: Pető Dániel (Kecskéd). 15 gólos: Szabó Pál (Ete). 14 gólos: Szabacsi Richárd László (Bányász SE). 13 gólosok: Lakatos László Arnold (Ácsi Kinizsi), Schalk Zsolt (Tokod). 11 gólosok: Gyüszi Levente (Ete), Hagymási Dániel (Bányász SE). 10 gólosok: Fenyvesi László (Lábatlan), Szedlacsek Zoltán (Bábolna), Turi Tibor (Tardos). 9 gólosok: Bognár Imre (Vértesszőlős), Jandás Imrich (Ete), Zvér Dezső (Nagyigmánd). 8 gólosok: Andai Máriusz (Vértesszőlős), Dobai Péter (Bana), Horváth Zoltán (Vértesszőlős).

A másodosztályban, az elmúlt idényben még az első vonalban szerepelt Nyergesújfalu és Tát összecsapását a Bajóton játszó „házigazdák” nyerték 5-0-ra. A vereséggel a Tát a másodikról a negyedik helyre csúszott. A játéknap másik rangadóján a listavezető Tatai AC 1-1-es döntetlent ért el a harmadik helyezett Sárisáp második csapata otthonában. A forduló legnagyobb győztesének a Vértessomló mondhatja magát, a bajnok 3-1-re nyert Süttőn, és a három pontnak köszönhetően a negyedik helyről a másodikra lépett.

A harmadosztályban nyertek a listavezetők, délen 3-1-re győzött a Bakonyszombathely együttese Csémen, északon pedig a Vértestolna 8-1-re diadalmaskodott a Bajna ellen.

Eredmények: Atlasz Geodézia megyei I. osztály, 18. forduló: Tardos-Bana 2-1, Környe-Kecskéd 0-0, Oroszlány-Komárom 2-3, Bábolna-Nagyigmánd 1-0, Ete-Tokod 1-2, Bányász SE Sárisáp-Lábatlan 3-0, Zsámbék-Esztergom 0-3, Vértesszőlős-Ács 1-2.

Az élmezőny: 1. Bányász SE 40 pont, 2. Kecskéd 39, 3. Ete 35.

Montana megye II. osztály, 18. forduló: Várgesztes-Ászár 5-1, Koppánymonostor-Bokod 0-1, Piliscsév-Gyermely-Szomor 2-0, Kocs-Mocsa 1-1, Süttő-Vértessomló 1-3, TABAK Tokodaltáró-Dunaszentmiklós 2-0, Sárisáp II.-Tata 1-1, Nyergesújfalu-Tát 5-0.

Az élmezőny: 1. Tata 43 pont, 2. Vértessomló 39 (56-19), 3. Sárisáp II. 39 (44-15).

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 18. forduló: Kerékteleki-Réde 0-3, Csém-Bakonyszombathely 1-3, Tárkány-Baj 2-1, Császár-Felsőgalla 0-1, Kisigmánd-Bakonysárkány 4-3, Kisbér-Kömlőd 0-4, Dad-Súr 9-0. Szabadnapos: Szákszend.

Az élmezőny: 1. Bakonyszombathely 44 pont, 2. Tárkány 37 (84-37), 3. Baj 37 (50-17).

Tartalék, 18. forduló: Kisbér II.-Kömlőd 3-0.

Az élmezőny: 1. Császár II. 25 pont, 2. Bakonyszombathely II. 24, 3. Szákszend II. 19.

Északi csoport, 14. forduló: Vértesi Erőmű-Annavölgy 6-1, Vértestolna-Bajna 8-1, Szomód-Almásfüzitő 0-3, Pilismarót-Csolnok 5-3, Naszály-Ferences DSE Esztergom 3-1, Szárliget-Kesztölc 1-1, Héreg-Epöl-Máriahalom 4-2.

Az élmezőny: 1. Vértestolna 40 pont, 2. Almásfüzitő 34 3. Vértesi Erőmű 33.

Tartalék, 14. forduló: Vértesi Erőmű II.-Annavölgy II., Naszály II.-Ferences DSE Esztergom II., Szárliget II.-Kesztölc II.

Az élmezőny: 1. Almásfüzitő II. 24 pont (38-12), 2. Vértestolna II. 24 (33-13), 3. Vértesi Erőmű II. 21.