Hosszabbítás után esett ki a Tatabánya

2014. augusztus. 11., 14:00   |

A Tatabánya, a Sárisáp és a Tata is elbúcsúzott a Magyar Kupa további küzdelmeitől.

Magyar Kupa, a 64 közé jutásért

Tatabánya-Szeged 2-3 (0-2, 2-2, 2-2) - hosszabbítás után Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, vezette: Berényi T. (Bede T., Makkosné Petz B.). Tatabánya FC: Dombai - Lajer, Kiprich D., Máj, Sebők (Farkas V., 24.), Kovács I., Polyák (Árvai, 36.), Balázsovics (Szabó R., 46.), Móri, Tóth Z., Márkus. Vezetőedző: Miskei Attila. Gólszerző: Kiprich (48.), Máj (83.) illetve Manga (8.), Pászka (13.), Mészáros (114.). Sárga lap: Móri (53.), Tóth Z. (89.), Kovács I. (103.), Máté (120+1.), illetve Farkas M. (81.). Kiállítva: Dombai (110.). Az NB II-ből kiesett Tatabánya FC az NB II-be most felkerült Szeged2011-Grosics Akadémia ellen hamar kétgólos hátrányba került. A mieink derekasan harcoltak, és egyenlítettek. A kétszer 15 perces hosszabbításban, a 110. percben Dombait kiállította a játékvezető, csere híján Kiprich állta a kapuba. A továbbjutás a 114. percben dőlt el, Mészáros 17 méterről lőtt, a labda Kiprich hasa alatt a hálóba csúszott. Erre a meccsre mondják azt: a szerencsésebb csapat jutott tovább.

Sárisáp-Jászapáti 1-2 (1-0) Sárisáp, vezette: Sinka Sz. (Czerovszki M., Bíró Zs.). Sárisápi Bányász: Bábszki - Varga B. (Kiss G., 75.), Guzsik, Bercsényi, Fürst, Fluxa, Válent, Marcsó, Jurásek Zs. (Jurásek K. 67.), Góman (Ligeti, 57.), Sándor. Vezetőedző: Karcagi Pál. Gólszerző: Sándor (27.), illetve Szalkai (60.), Csőke (63.). Sárga lap: Jurásek Zs. (56.), Fluxa (70.), Varga B. (72.), illetve Kotula (35.), Benedek (49.). A megyei kupagyőztes sárisápiak az idei szezonban a megyei első osztályban induló, egykori élvonalbeli játékosokat is felvonultató Jászapáti ellen megállták a helyüket. A mieink Karcagi Pál edző szavaival élve, fájó vereséget szenvedtek, de egy góllal jobb volt az ellenfél.

Tata-Salgótarján 3-9 (1-2) Tata, vezette: Jakab Á. (Baghy Cs., Németh I.). Tatai AC: Boldizsár - Kun, Mezei, Csizmadia, Bujdosó (Járfás, 52.), Minárcsik, Kisék, Kuzma, Tóth Á. (Szennai, 63.), Purgel (Tóth J., 66.), Tóth L. Vezetőedző: Chmelovics Attila. Gólszerző: Minárcsik (15.), Tóth J. (69.), Tóth L. (89.), illetve Popovics (24., 45., 51., 58.), Horváth R. (64.), Lenkó (67., 79.), Toricska (82.), Banai (88.). Sárga lap: Tóth Á. (30.), Minárcsik (48.), Mezei (66.), illetve Kerényi (53.). Kiállítva: Vadon (13.). A tataiak az első félidőben jól állták a sarat, de a szintén megyei első osztály, emberhátrányban focizó Salgótarján a második játékrészben már tetszés szerint érte el góljait.