Hat gólt rúgott az Ács az ezüstérmes Ete csapatának

2014. augusztus. 18., 15:33   |

Az ezüstérmes Etei SE gárdája 6-1-re kikapott az Ácsi Kinizsi otthonában, míg az előző szezon harmadik helyezettje, a Lábatlan gárdája 3-1-re nyert az újonc Tata ellen a megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság első játéknapján.

A jó erőkből álló kecskédi legénysége 2-0-ra legyőzte a Bana gárdáját, a Zsámbék pedig meglepően magabiztosan, 5-0-ra verte a Környe csapatát. A Komárom az 59. percben 2-0-ra vezetett az Oroszlány ellen, aztán a Duna-partiak úgy gondolták, hogy számukra be is fejeződött a mérkőzés. Rosszul hitték, a vendégek a hajrában egyenlítettek. A Sárisáp kispadjára visszatérő Karcagi Pál bajnoki meccsen is győzelemmel mutatkozott be.

A másodosztályban sikeresen mutatkozott be az újonc Bakonyszombathely gárdája, 4-1-re győzte le a Nyergesújfalu csapatát. Érdekessége volt a játéknapnak, hogy a nyolc otthon játszó együttesből hét négyszer talált a vendégek hálójába.

A harmadik vonal Déli csoportjában hét-hét góllal nyitotta a szezont a Baj és a Kisbér gárdája. Szép sikert értek el a tárkányiak is, akik 5-1-re nyertek Császáron.

Az Északi csoportban a bajnok Vértestolna 2-2-es döntetlent ért el Dunaszentmiklóson, a bronzérmes almásfüzitőiek pedig meglepő vereséget szenvedtek odahaza a Szomód csapatától.

Eredmények: Atlasz Geodézia megyei I. osztály, felnőtt: 1. forduló: Komárom-Oroszlány 2-2, Kecskéd-Bana 2-0, Sárisáp-Tokod 2-0, Ács-Ete 6-1, Tardos-Vérteszőlős 0-0, Zsámbék-Környe 5-0, Tata-Lábatlan 1-3, Bábolna-Esztergom 0-0. Montana megyei II. osztály, felnőtt: 1. forduló: Tát-Várgesztes 4-0, Kocs-Nagyigmánd 4-1, Bakonyszombathely-Nyergesújfalu 4-1, Gyermely-Szomor-Vértesi Erőmű 4-1, Vértessomló-TABAK Tokodaltáró 4-1, Bokod-Koppánymonostor 2-2, Piliscsév-Ászár 4-2, Mocsa-Süttő 4-0.

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, felnőtt: 1. forduló: Baj-Szákszend 7-0, Felsőgalla–Bakonysárkány 4-2, Réde-Naszály 0-2, Kisbér-Csém 7-2, Császár-Tárkány 1-5, Kerékteleki-Kömlőd 1-1. Szabadnapos: Dad.

Tartalék: 1. forduló: Kömlőd II.-Kisbér II. 5-1, Császár II.-Szákszend II. 2-3.

Északi csoport, felnőtt: 1. forduló: Dunaszentmiklós-Vértestolna 2-2, Epöl-Máriahalom-Pilismarót 3-1, Héreg-Annavölgy 2-2, Szárliget-Nagysáp 2-2, Csolnok-Kesztölc 3-4, Almásfüzitő-Szomód 0-1. Szabadnapos: Ceferino Roma Csapat.

Tartalék 1. forduló: Csolnok II.-Kesztölc II. 6-1, Almásfüzitő II.-Szomód II. 4-1, Epöl-Máriahalom II.-Szárliget II. 4-1.