Az MLSZ megyei igazgatóságának évzáró programján a sportvezetők beszéltek a 2014-2015-ös bajnoki szezonról, felnőtt és utánpótlás szinten is, illetve a rendezvényen kiosztották a különdíjakat is. Az esemény hagyományosan egy jó hangulatú baráti vacsorával és kötetlen beszélgetéssel zárult.
Csapatévzáró rendezvényt tartott az MLSZ Komárom Megyei Igazgatósága. A bajnokság értékelésén túl átadták az év legjobb szakembereinek és a pontvadászat legeredményesebb együtteseinek járó díjakat is.
Khéner László megyei igazgató értékelésében elmondta, örömteli, hogy az elmúlt időszakban, megyénkben a versenyengedéllyel rendelkezők száma négyezer-nyolcszáz főről hétezerre emelkedett. – Mindig azt szoktam mondani, hogy az a jó bajnokság, ahol az utolsó fordulókban dől el a bajnoki címek, helyezések sorsa – hangsúlyozta Khéner László. – Ez nálunk is így történt és ez a kiegyensúlyozottságot jelenti. Remek érzés volt látni például, hogy a Komárom–Kecskéd meccsen például 600-700 néző szurkolt végig. Sajnáljuk, hogy a megye I-es bajnokunk nem vállalja a feljutást, de persze tisztában kell lenni azzal, hogy elég nagy a szakadék a két osztály között gazdaságilag és sportszakmai szempontból is. Bízunk benne, hogy mindkét NB III-s csapatunk, a Dorog illetve a Tatabánya is, magasabb szinten futballozik majd, előrébb tud lépni a későbbiekben, először is az NB II-be. Nagy előrelépés, hogy elindult a női bajnokság is, egyre több gárda vesz részt a Bozsik Programban és az öregfiúk bajnokság is szervezett keretek között működik – részletezte.
Persze azért néhány negatívum is szóba került. A vezető szerint az adminisztrációs hibák okoztak bosszúságot, többek között a hamis sportorvosi engedély, vagy akár a sárga lappal kapcsolatos problémák.
Majd kitért országos szinten arra is, hogy az elmúlt öt évben az MLSZ sok energiát és pénzt fektet abba, hogy színvonalasabbá tegye az amatőr bajnokságokat. Persze ennek egzakt látszata is van, hiszen számos műfüves pálya épült, öltözők újultak meg.
– Egyre több klub pályázik TAO-ra, az idei beadott 1,2 milliárd forintot jelent megyei szinten. Ebből körülbelül 600 millió az infrastruktúra fejlesztésével kapcsolatos – folytatta. – Megpróbáljuk ezeket az összegeket racionálisan elosztani. Ahol látjuk a fejlődést, a tenni akarást, a precízséget, akkor oda mindenképpen több forrás jut majd – tette hozzá.
Ezt követően dr. Kancz Csaba kormánymegbízott, az MLSZ megyei elnöke vette át a szót. Először is megköszönte mindenkinek az elmúlt idényt, aki valamilyen szempontból részt vett benne. – Összehasonlítva más megyék küzdelmeivel, bár itt is akadtak sportszerűtlenségek, azonban viszonylag békésen lezajlott a bajnokság nálunk. Ahogy időm engedte, néhány meccsre legalább el tudtam jutni a szezon közben. Azt tapasztaltam, szeretik a települések lakói ezeket a mérkőzéseket, ráadásul összetartó ereje is van labdarúgásnak a helyi közösségeknél. A lényeg, hogy családbarát stadionok fogadják a közönséget, ebben azonban még van hova fejlődnünk. Azt mindenképpen meg szeretném jegyezni zárásképpen, hogy olyan TAO-s pályázatokat adjunk be, amiben olyan célok, tervek vannak, amit a későbbiekben meg is tudunk valósítani – mondta.
Tóth Attila, a versenybizottság elnöke arra a fontos dologra hívta fel a figyelmet, hogy pontosabban kellene vezetni a jegyzőkönyvet. Ezen kívül az is nagy probléma, hogy sokszor a csapatok vezetői nem jelentik előre a szövetség képviselőinek és az ellenfélnek, hogy nem tudnak kiállni egy adott találkozóra. Ezt a lépést mindig időben kell elintézni.
Baranya István szakmai igazgató bevezetőjében úgy fogalmazott, óriási tömegeket mozgat meg a futball hétről-hétre a bajnokság alatt, sőt, a labdarúgás kilencvenhárom százalékát az amatőrök teszik ki. – Ugyanúgy, mint Khéner Lászlónak, bennem is mély nyomot hagyott a Kecskéd–Komárom rangadó, hiszen szerintem húsz éve nem voltam ilyen meccsen. A falu apraja-nagyja megjelent, kulturált, fegyelmezett szurkolás volt, rendbontás nélkül és a végén együtt söröztek az ellenfelek. Azt hiszem, ez lenne a helyes út a jövőben is – magyarázta.
Baranya István az utánpótlásról is szót ejtette, pontosabban a négy alközpontról – Tatabánya, Dorog, Komárom, Oroszlány – és utánpótlás versenyrendszer átszervezéséről. Majd hozzátette, örömteli, hogy a megyei felnőtt válogatottunk is jól szerepel.
A beszédeket követően az elismerések is gazdára találtak, hiszen négy különdíjasnak gratuláltak a sportvezetők. Ebből a megye legjobb játékvezetőjének járó kitüntetést egy későbbi időpontban adják majd át. A legjobb felnőtt edző, Nagy Géza, a Vértessomló KSK mestere lett, aki bajnokságot nyert csapatával és az együttes bejutott a megyei Magyar Kupa döntőbe is. A legkiválóbb utánpótlás tréner Rakó László, az ászári sportegyesület edzője lett. A legjobb sportvezetőnek a 2014-2015-ös szezonban dr. Ferenczi Gábort választották, a Bakonysárkányi SE elnökét. Az idei Fair-play díjas pedig a Vértestolna TE lett. Majd átvehették a dobogós helyezést elért felnőtt és utánpótlás csapatok is a díjakat.