Döntetlen a forduló rangadóján

2014. április. 14., 10:31   |

Nem bírt egymással az első és a második helyezett a megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban, a bajnok, jelenlegi listavezető Kecskéd 2-2-es döntetlent ért el Bányász SE Sárisáp csapata ellen.

A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság rangadóján a jelenlegi második helyezett Bányász SE Sárisáp a bajnok, az első helyen álló Kecskéd gárdáját látta vendégül. Az első játékrészben nem született gól, a második felvonásban aztán már négyet is láthattak a szurkolók. A Bányász SE kezdett jobban, a 48. percben Szabacsi talált a kecskédiek hálójába. Húsz perccel később a góllövőcipőjét ismét megtaláló gólkirályjelölt, Pető Dániel egyenlített, aztán a 75. percben Kiss Zsolt találta után már a vendégeknél volt az előny. De nem sokáig, ugyanis három perccel rá a csereként beállt Rába Jenő Ádám 2-2-re módosította az állást.

A Kemma.hu képgalériája a Bányász SE-Kecskéd mérkőzésről

A dobogóra pályázó, harmadik helyezett Etei SE immáron ötödik hazai vereségét szenvedte el, a Bana 3-2-re bizonyult jobbnak. A komáromiak először kaptak ki tavasszal, a lábatlaniak Fenyvesi László játékos-edző vezérletével 2-1-re nyertek. Érdekesen alakul a tabella, ugyanis a harmadik, negyedik, ötödik és a hatodik helyezett csapatnak is egyaránt 38-38 pontja van. Ha a bajnokság végén is így lenne, pontazonosság esetén a több győzelem határozza meg a helyezések sorrendjét. Ha ez is azonos, akkor a gólkülönbség.

A vasárnapi játéknapon értékes pontokat vitt haza a Tardos otthonából az egyre feljebb lépő Esztergom. A Bábolnán szerzett egy ponttal nem lehet elégedetlen az Ácsi Kinizsi csapata, ugyanakkor az Oroszlány szurkolóinak nincs okuk az örömre, a bányászváros együttese sorozatban ötödször kapott ki.

Az U19-eseknél a bajnok, listavezető Esztergom 1-1-es döntetlent ért el Tardoson, a második helyezett Oroszlány április 30-án pótolja majd a most elmaradt mérkőzését.

A góllövőlista élmezőnye: 22 gólos: Pető Dániel (Kecskéd). 17 gólos: Szabacsi Richárd László (Bányász SE). 16 gólos: Szabó Pál (Ete). 15 gólos: Schalk Zsolt (Tokod). 14 gólos: Lakatos László Arnold (Ácsi Kinizsi). 13 gólosok: Gyüszi Levente (Ete), Hagymási Dániel (Bányász SE), Dobai Péter (Bana). 12 gólos: Fenyvesi László (Lábatlan). 10 gólosok: Gebei Richárd (Tardos, Lábatlan), Jandás Imrich (Ete), Szedlacsek Zoltán (Bábolna), Turi Tibor (Tardos), Zvér Dezső (Nagyigmánd). 9 gólosok: Bognár Imre (Vértesszőlős), Andai Máriusz (Vértesszőlős), Gulyás Tamás (Környe), Kiss Zsolt (Kecskéd).

A másodosztályban az élmezőnyhöz tartozó együttesek közül a Tatai AC mellett a Tát, a Sárisáp második csapata és a Nyergesújfalu sem botlott, a bajnok Vértessomlónak azonban be kellett érni egy ponttal az utolsó előtti helyen álló TABAK Tokodaltáró otthonában.

A Kemma.hu képgalériája Tata-Gyermely-Szomor mérkőzésről

A harmadik vonal Déli csoportjában az éllovas Bakonyszombathely könnyedén nyert Kisigmándon. A második helyezett Baj nem lépett pályára, ám minden bizonnyal megkapja majd a három pontot, ugyanis ellenfele, a Dad sérülésekre és egyéb elfoglaltságokra hivatkozva nem tudott kiállni ellenük. A dobogóra pályázó csapatok közül a Felsőgalla és a Tárkány is magabiztosan nyert.

Az Északi csoportban a listavezető Vértestolna értékes pontokat vitt haza a negyedik helyezett Pilismarót otthonából, a második helyen álló Vértesi Erőmű Szomódon, míg a harmadik Almásfüzitő Szárligeten diadalmaskodott.

Eredmények: Atlasz Geodézia megyei I. osztály, 22. forduló: Bábolna-Ács 0-4, Ete-Bana 1-2, Bányász SE Sárisáp-Kecskéd 2-2, Lábatlan-Komárom 2-1, Tokod-Nagyigmánd 3-0, Környe-Vértesszőlős 1-1, Tardos-Esztergom 2-5, Oroszlány-Zsámbék 0-4. Az élmezőny: 1. Kecskéd 46 pont, 2. Bányász SE Sárisáp 44, 3. Etei SE 38, 4. Lábatlan 38, 5. Komárom 38, 6. Bana 38. (x)

Montana megye II. osztály, 22. forduló: Tát-Dunaszentmiklós 7-2, Nyergesújfalu-Mocsa 2-0, Kocs-Ászár 2-3, Sárisáp II.-Bokod 3-1, Koppánymonostor-Várgesztes 2-1, Piliscsév-Süttő 0-2, TABAK Tokodaltáró-Vértessomló 0-0, Tata-Gyermely-Szomor 8-2. Az élmezőny: 1. Tatai AC 52 pont, 2. Tát 50, 3. Sárisáp 49.

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 22. forduló: Császár-Réde 3-2, Kisigmánd-Bakonyszombathely 0-4, Súr-Szákszend 1-10, Bakonysárkány-Felsőgalla 0-2, Csém-Kömlőd 6-4, Kisbér-Tárkány 0-7. A Dad-Baj mérkőzés elmaradt. Szabadnapos: Kerékteleki. Az élmezőny: 1. Bakonyszombathely 53 pont, 2. Baj 46, 3. Felsőgalla 45.

Tartalék, 22. forduló: Császár II.-Réde II. 2-2. A Kisbér II.-Tárkány II. mérkőzés elmaradt. Az élmezőny: 1. Császár II. 29 pont, 2. Bakonyszombathely II. 27, 3. Szákszend 25.

Északi csoport, 18. forduló: Naszály-Annavölgy 5-0, Epöl-Máriahalom-Bajna 1-2, Szárliget-Almásfüzitő 1-5, Kesztölc-Csolnok 1-4, Héreg-Hajdu Antal Ferences DSE Esztergom 5-2, Pilismarót-Vértestolna 1-2, Szomód-Vértesi Erőmű 1-6. Az élmezőny: 1. Vértestolna 47 pont, 2. Vértesi Erőmű 45, 3. Almásfüzitő 44.

Tartalék, 18. forduló: Naszály II.-Annavölgy II. 3-1, Szárliget II.-Almásfüzitő II. 1-4, Kesztölc II.-Csolnok II. 0-3 Az élmezőny: 1. Almásfüzitő II. 31 pont, 2. Csolnok 29, 3. Vértesi Erőmű II. 27, 4. Vértestolna II. 27.

(x) pontazonosság esetén a több győzelem határozza meg a helyezések sorrendjét. Részletek a versenykiírásokban.