Almásfüzitői bravúr a kupában

2014. augusztus. 11., 14:08   |

Öt megyei harmadosztályú csapat is bravúrt ért el a Magyar Kupa megyei selejtezőjében, az Almásfüzitő, a Szákszend, a Kerékteleki, a Tárkány és a Dad is magasabb vonalban szereplő együttest búcsúztatott.

Megkezdődött a Magyar Kupa 2015/16-os megyei selejtező sorozata. Ezen nem kell részt venni az NB III-as Dorognak és Tatabányának. Az első fordulóban a kupagyőztes Sárisápnak, illetve az ezüstérmes Tatai AC-nak, továbbá a megyei első osztály élmezőnyében végzett Etének, Lábatlannak és Esztergomnak sem kellett pályára lépnie. A versenykiírásról tudni kell azt is: a továbbjutásról egy mérkőzés dönt, döntetlennél az alacsonyabb osztályú csapat jut a következő körbe.

Az előző szezonban a megyei harmadosztályban szerepelt Bajna a bajnokságból és kupából is visszalépett, így vasárnapi ellenfele, az első vonalban szereplő Zsámbék 3-0-s eredménnyel jutott tovább. A szintén harmadosztályú Dunaszentmiklós is lemondta a Komárom elleni kupameccsét, az első osztályú klub ugyancsak 3-0-s eredménnyel lépett a második körbe.

Az első fordulóban több alacsonyabb osztályú csapat bravúrt hajtott végre. Közülük az almásfüziőiek sikere mondható leginkább szenzációsnak. Nem is azért, mert a megyei harmadosztályú gárda első vonalban szereplő együttest búcsúztatott el a további küzdelmektől, hanem mert 3-0-s banai vezetést követően állt talpra, és 13 perc leforgása alatt egyenlített. A Bana az előző bajnoki szezonban a kilencedik helyen végzett, a füzitőiek pedig bronzérmet szereztek a harmadosztály Északi csoportjában. Ha Illés László edző tanítványai a hétvégén kezdődő bajnokságban is ilyen hozzáállást tanúsítanak, akár fényesebb érmet is kiérdemelhetnek a szezon végén.

Eredmények: Baj (megye III.)-Koppánymonostor (megye II.) 1-7 (1-4) Gólszerző: Somogyi, illetve Nagy T. (3), Kerekes (2), Csőre, Györfi. Továbbjutott: Koppánymonostor.

Kerékteleki (m III.)-Kocs (m II.) 3-3 (2-1) Gólszerző: Cserháti, Nép, Holczinger, illetve Kovács I. (2), Széles. Továbbjutott: Kerékteleki.

Réde (m III.)-Kecskéd (m I.) 0-12 (0-4) Gólszerző: Uher (3), Pető (3), Kiss Zs. (3), Bukovecz, Gelbman, Szappanos. Továbbjutott: Kecskéd.

Almásfüzitő (m III.)-Bana (m I.) 3-3 (0-1) Gólszerző: Kiss J. Nagy L., Kolompár, illetve Zsidi, Fodor, Dobai. Továbbjutott: Almásfüzitő.

Héreg (m III.)-Ács (m I.) 1-7 (1-1) Gólszerző: Horváth D., illetve Mészáros (2), Lami (2), Nagy Z., Ódor, Tóth A. Továbbjutott: Ács.

Nagysáp (m III.)-Gyermely-Szomor (m II.) 0-3 (0-1) Gólszerző: Beck, Petróczi, Veres. Továbbjutott: Gyermely-Szomor.

Ceferino Roma Csapat Esztergom (m III.)-Tokod (m I.) 2-15 (0-7) Gólszerző: Kovács I. J., Gyúró (öngól), illetve Schalk (5), Aradi (3), Bula (3), Linn (2), Gyúró, Marczinkó. Továbbjutott: Tokod.

Szárliget (m III.)-Tardos (m I.) 0-10 (0-4) Gólszerző: Gebei (4), Lipóczky (2), Kindler, Halmos, Tobik, Vona (öngól). Továbbjutott: Tardos.

Vértestolna (m III.)-Oroszlány (m I.) 1-6 (0-2) Gólszerző: Bach, illetve Földi (2), Simon (2), Szepesi, Németh I. Továbbjutott: Oroszlány.

Bakonysárkány (m III.)-Környe (m I.) 1-2 (1-0) Gólszerző: Petőcz, illetve Kucsera (2). Továbbjutott: Környe.

Császár (m III.)-Vértessomló (m I.) 0-3 (0-0) Gólszerző: Kovács S., Nedermann, Nagy B. Továbbjutott: Vértessomló.

Pilismarót (m III.)-Tát (m II.) 3-5 (0-4) Gólszerző: Schubauer (2), Marosi, illetve Szoboszlai (3), Palincsár, Béres. Továbbjutott: Tát.

Kesztölc (m III.)-Nyergesújfalu (m II.) 2-4 (1-1) Gólszerző: Trgel, Horváth G., illetve Kohl (2), Vajda, Baricza (öngól). Továbbjutott: Nyergesújfalu.

Felsőgalla (m III.)-Vértesszőlős (m I.) 0-5 (0-4) Gólszerző: Mayer Á. (3), Bognár F., Kishonti D. Továbbjutott: Vértesszőlős.

(A Kemma.hu képgalériája a mérkőzésről)

Kisbér (m III.)-Bakonyszombathely (m II.) 1-3 (0-1) Gólszerző: Árki, illetve Jakab, Horváth D., Rendes. Továbbjutott: Bakonyszombathely.

Szákszend (m III.)-Várgesztes (m II.) 5-2 (0-1) Gólszerző: Hideg, Palotai, Mayer, Müller, Samu, illetve Eigner Zs. (2). Továbbjutott: Szákszend.

Naszály (m III.)-Bokod (m II.) 0-3 (0-1) Gólszerző: Balogh, Bucsi, Babicz. Továbbjutott: Bokod.

Epöl-Máriahalom (m III.)-TABAK Tokodaltáró (m II.) 1-2 (0-1) Gólszerző: Simon K., illetve Pátrovics, Török. Továbbjutott: TABAK.

Tárkány (m III.)-Ászár (m II.) 3-3 (2-3) Gólszerző: Sárközi, Eszenyi, Karászi (öngól), illetve Garas, Kiss J., Rakó. Továbbjutott: Tárkány.

Annavölgy (m III.)-Piliscsév (m II.) 2-4 (2-2) Gólszerző: Turcsán, Imre, illetve Giricz, Valovics, Vojczek, Mészáros. Továbbjutott: Piliscsév.

Szomód (m III.)-Mocsa (m II.) 1-5 (1-2) Gólszerző: Kovács J., illetve Csizmadia (2), Bartal, Natkai, Pokk. Továbbjutott: Mocsa.

Dad (m III.)-Vértesi Erőmű (m II.) 4-4 (3-1) Gólszerző: Györe (2), Szűcs, Juszkó, illetve Auerhammer (2), Lukács, Tóth A. Továbbjutott: Dad.

Csolnok (m III.)-Süttő (m II) 1-2 (1-1) Gólszerző: Zsolnay, illetve Nagy D., Magai. Továbbjutott: Süttő.

Kömlőd (m III.)-Nagyigmánd (m II.) 3-7 (2-2) Gólszerző: Daróczi (2), Brückl, illetve Zvér (3), Csiszár, Samu, Szalai, Széles. Továbbjutott: Nagyigmánd.

Bajna (m III)-Zsámbék (m1) 0-3 - játék nélkül Továbbjutott: Zsámbék.

Dunaszentmiklós (m III.)-Komárom (m I.) 0-3 - játék nélkül Továbbjutott: Komárom.

(A Csém (m III.)-Bábolna (m I.) összecsapást szerdán 18 órától rendezik.)