A mérkőzés hajrájában szerezték meg végül a győzelmet az U18-as lányok

2016. november. 29., 10:59   |

A Komárom-Esztergom megyei U18-as, illetve a felnőtt női válogatott is felkészülési mérkőzéseket játszott a hétvégén. Mindkét alakulat mestere Józsa Sándor, aki értékelte is a mérkőzésen látottakat. – Az U18-as keret számára ez volt az első megmérettetés – kezdte Józsa Sándor. – Szokatlan volt a lányoknak, hogy az egész szezonban megszokott „háromnegyedes” pálya helyett nagy játéktéren játszottuk a meccset. Az első félidő elején okozott némi zavart a nagyobb terület, de a játékosok a kezdeti zavar után jól alkalmazkodtak a körülményekhez. Az első félidő közepén megszereztük a vezetést. Az ellenfél egy labdavesztés után egyenlített, de a csapat ezután is próbált kezdeményezni. Tíz perc elteltével 2-1-re növeltük előnyünket, ellenfelünk azonban egyenlíteni tudott az első játékrész hajrájában. Az első felvonás 2-2-vel zárult. A második félidő első negyedórájában megpróbáltunk más felállásban játszani, ami sikeres is volt, hiszen újra megszereztük a vezetést – emelte ki. - Néhány játékosunk egyébként már az előző napon is részt vett a felnőtt válogatottal a Budapesten rendezett mérkőzésen, ezért néhány alkalommal koncentrációs problémák miatt indokolatlan labdavesztések kezdték jellemezni a játékot. Cserékkel frissítettünk, ennek ellenére egy védelmi hiba után riválisunk ismét egalizált. Az összecsapás hajrájában sikerült még plusz energiákat mozgósítanunk, és nyolc perccel a mérkőzés vége előtt beállítottuk a 4-3-as végeredményt. Úgy gondolom, a kilencven perc alatt mindenki alázatosan végezte el a rá szabott feladatot, a „kísérletezés” miatt számukra eddig idegen posztokon is helyt álltak. Valamennyien kaptak lehetőséget a mérkőzésen és az elvárásoknak megfelelően jó teljesítményt nyújtottak. A többiek közül is kiemelkedett Czérna Fanni, Baldoni Vanessza, Szekeres Aliz, Horváth Rita, Lendvay Eszter és Závogyán Csilla teljesítménye – részletezte az edző. Józsa Sándor a felnőtt csapattal kapcsolatban úgy fogalmazott, a kieső játékosokat a felnőtt együttesel keretéből nem tudta pótolni, az előzetes egyeztetések során a játékosok már jelezték, hogy nem tudnak részt venni a mérkőzésen. – Sajnos a meccs eredménye ránk nézve nem igazán hízelgő – mondta a tréner. – A mérkőzésen mutatott játék viszont bíztatónak nevezhető, különösen akkor, ha figyelembe vesszük, hogy a keretben – a Tatabányai Amazonoktól érkező fiatalokat is ideértve – nyolc U18-as korosztályú játékos szerepelt.  A nagy gólarányú különbség a befejezések pontatlansága és a védekezésben, valamint a közvetlen védelemben elkövetett hibák miatt alakult így. Labdakihozatalaink és támadásaink jól felépítettek és gyorsak voltak, de a tapasztalatlanság és az ellenfél büntetőterületéhez felérve az utolsó passzok pontatlansága miatt csak két gólra futotta lehetőségeinkből. A játék képe változatos volt, a mérkőzés irama a női mezőnyt tekintve rendkívül gyors volt, ebben a tekintetben szintén "elkapták" a fonalat a mieink. Az eredmény ellenére a mérkőzésen résztvevő játékosok igyekezetére nem lehet panasz. A fiatalok becsülettel helyt álltak, akárhogy is alakult, senki nem állt meg, mindenki ment és igyekezett tenni a dolgát a végső sípszóig. Kicsit furcsának tűnhet ilyen arányú vereségnél a játékosok teljesítményét dicsérni, de mindenképpen meg kell említeni: Pajorová Kinga, Czérna Fanni, Szabó Valentina és Szekeres Alíz kiemelkedő játékát – szögezte le Józsa Sándor.   Jegyzőkönyvek U18 Komárom-Esztergom megye U18–Pápa U18 4-3 KEM gólszerzők: Czérna F. 3), Baldoni V. Komárom-Esztergom megye: kapus: Nieszner Kata Anna (TAC), mezőnyjátékosok: Nagy Orsolya Tímea (TAC), Szekeres Aliz (TAC), Barta Viktória Szilvia (TAC), Czérna Fanni (Kecskéd), Baldoni Vanessza(Kecskéd), Maján Luca (Környe), Csizi Ivett (Környe ), Lendvay Eszter (Környe), Horváth Rita (Vértessomló), Zubek Tímea (Vértessomló), Czefernek Dorka (Bábolna), Mátyás Kata (Bábolna), Csillag Laura (Bábolna), Szalaiová Viktória (Fortuna SE), Gyökeres Georgina (Fortuna SE), Závogyán Csilla (Fortuna SE)   Felnőtt női válogatott Budapest válogatott– Komárom-Esztergom megye válogatottja 12-2 Komárom-Esztergom megye: kapus: Boros Andrea (Fortuna SE), mezőnyjátékosok: Szabó Valentina (Tatabányai Amazonok), Busai Bernadett (Tatabányai Amazonok), Csata Georgina (Tatabányai Amazonok), Ferenczi Elizabett (Tatabányai Amazonok), Mogyorósi Betta (Fortuna SE), Rabi Eleonóra (Fortuna SE), Szalaiová Viktória (Fortuna SE U18), Felpéczi Tamara (Fortuna SE), Závogyán Csilla (Fortuna SE U18), Gyökeres georgina (Fortuna SE U18), Pajorová Kinga (Fortuna SE), Szekeres Aliz (TAC U18), Baldoni Vanessza (Kecskéd U18), Czérna Fanni (Kecskéd U18) KEM gólszerzők: Szabó V., Gyökeres G.