Értesítő

Kecskédi bronzérem a diákolimpiáról

2014-05-31 11:50:27

A Bokod-Kecskéd-Szákszend Általános Iskola IV. korcsoportos fiú és a lány csapata is megnyerte a megyei labdarúgó diákolimpia döntőjét, és ezzel kiharcolták a jogot arra, hogy részt vehessenek a fonyódligeti országos fináléban.

A háromnapos országos döntőn a IV. korcsoportos fiúknál volt a legtöbb nevező csapat. 565 csapat indult el a selejtezőkön, és ebből a 19 megyei győztes és Budapest legjobbja vett részt az eseményen. Kecskéd csapata – bokodi és szákszendi labdarúgókkal kiegészülve – szenzációs eredményt ért el, a harmadik helyet szerezte meg. A fiúk mindvégig remekül játszottak, s ezzel olyan eredményt értek el , amire még nem volt példa a település történetében.

A csoportmeccsek eredményei: Kecskéd (Bokod-Kecskéd-Szákszend)–Csongrád megye (Balástya) 3-0, Kecskéd (Bokod-Kecskéd- Szákszend)–Fejér megye (Sárbogárd) 2-1, Kecskéd (Bokod-Kecskéd- Szákszend)–Zala megye (Türje) 2-2 – büntetőkkel 5-4, Kecskéd (Bokod-Kecskéd- Szákszend)–Győr-Moson-Sopron megye (Kapuvár) 2-0. A kecskédiek ezekkel az eredményekkel az első helyen jutott a legjobb nyolc csapat közé.

A negyeddöntőben a Jász-Nagykun-Szolnok megye (Szolnok) csapata ellen 0-0 lett a végeredmény. Szerencsére a fiúk lába nem remegett meg és büntetőkkel sikerült kivívni a továbbjutást. A fináléba jutásért a Borsod megyei Encs csapatával játszottak a mieink. A gyerekek a második félidő közepéig vezettek, ekkor egyenlített az ellenfél, majd egy perccel a vége előtt megszerezték a győztes gólt is. Linczmaier László edző tanítványai eléggé összetörtek, de sikerült lelket verni beléjük, és a harmadik helyet remek játékkal megszerezték a Fejér megyei Sárbogárd ellen.

A bronzérmes csapat tagjai: Maronga Roland, Balogh Ábel, Tokai Tamás, Tomayer Richárd, Zsoldos László, Bognár Zoltán, Valkó Miklós, Valkó Gergő és Klestenitz Ádám. Edző: Linczmaier László.

A torna végig remekül szervezett volt. Elég, ha csak annyit említünk, hogy a meccseket Hajdú B. István sportriporter és az Animal Cannibals együttes tagjai közvetítették, és nagy sikert arató bemutatót tartott Szász Kitti freestyle világbajnok is.

A csapat tagjai büszkén álltak a végén a dobogón, egy életre szóló élménnyel gazdagodva.

A lányok a csoportmérkőzések során 2-2-es döntetlent értek el a Balatonederics ellen, a Szombathelytől, a Kazincbarcikától és a Szolnoktól vereséget szenvedtek. A mieink a Zákányszéktől 1-0-ra kikaptak, így a 19. helyért léphettek pályára. Ezen az összecsapáson, a tolnaiak ellen 3-2-re győzött csapatunk. Az együttes tagjai: Horn Helga, Horn Petra, Kirschner Kamilla, Juhász Laura, Gyuga Kíra, Szemes Viktória, Huber Vanessza, Jakab Edina, Bazsó Eszter. Felkészítő: Zuborné Rízing Valéria, Linczmaier László.