Értesítő

Győzelmével a Kecskéd állt a tabella élére

2014-03-25 20:10:05

A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban meglepőnek mondható vereséget szenvedett a listavezető Bányász SE Sárisáp legénysége a jelenlegi tizenkettedik helyezett Tokod csapatától. Igaz, a házigazdák önbizalommal készülődhettek az összecsapásra, ugyanis tavasszal kétszer nyertek idegenben, legyőzték az Oroszlányt, illetve a dobogóra pályázó Etei SE gárdáját. Szabacsi a 7. percben a vendégeknek szerzett előnyt, ám Hégli nem sokkal később egyenlített. A szünet előtt három perccel Schalk vezetést szerzett a tokodiaknak, majd Aradi a 67. percben már 3-1-re módosította az állást. A 81. percben Mészáros gondoskodott arról, hogy még maradjanak izgalmak a végére. Varga Sándor edző legénysége kihúzta, és elmondhatja magáról, hogy újabb skalpot gyűjtött be.

A vereséggel a Bányász SE visszacsúszott a második helyre, igaz, ehhez az is kellett, hogy a Kecskéd együttese megszerezze a három pontot a szomszédvár csapata, az Oroszlány ellen. A bajnokcsapat már az első játékrészben megnyugtató előnyre tett szert, ám a 86. perctől, Kucsera öngólja után ismét nyílt lett a meccs. A hazaiak győzelmét a 93. percben Katona biztosította be.

A harmadik helyezett eteiek, a Tokodtól elszenvedett váratlan vereség után a sereghajtó Nagyigmánd otthonában magabiztos győzelmet arattak, Hagymási Zoltán edző tanítványai 6-2-re nyertek.

Az U19-eseknél a listavezető Oroszlány 1-1-es döntetlent ért el Kecskéden, a második helyezett Esztergom, illetve a harmadik helyen tanyázó Ácsi Kinizsi magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Lábatlan, illetve a Tardos ellen.

A góllövőlista élmezőnye: 21 gólos: Pető Dániel (Kecskéd). 15 gólosok: Szabó Pál (Ete), Szabacsi Richárd László (Bányász SE). 14 gólos: Schalk Zsolt (Tokod). 13 gólosok: Lakatos László Arnold (Ácsi Kinizsi), Gyüszi Levente (Ete). 11 gólos: Hagymási Dániel (Bányász SE). 10 gólosok: Fenyvesi László (Lábatlan), Jandás Imrich (Ete), Szedlacsek Zoltán (Bábolna), Turi Tibor (Tardos), Zvér Dezső (Nagyigmánd). 9 gólosok: Bognár Imre (Vértesszőlős), Dobai Péter (Bana). 8 gólosok: Andai Máriusz (Vértesszőlős), Aradi Sándor (Tokod), Horváth Zoltán (Vértesszőlős).

A másodosztály legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapásán a bajnok, jelenlegi második helyezett Vértessomló 3-1-re legyőzte az újonc, ám a tabella élén álló Tatai AC legénységét. A tavak városának együttese már csak egy ponttal előzi meg a tavalyi aranyérmest. Érdekesnek ígérkezett az ötödik helyezett Nyergesújfalu, és a harmadik helyen álló Sárisáp második csapatának csatája is. A Duna-partiak az előző fordulóban rangadót nyertek, 5-0-ra bizonyultak jobbnak a Tátnál. Most azonban nem jött ki nekik a lépés, 5-2-re kikaptak.

A harmadosztály Déli csoportjának listavezetője, a Bakonyszombathely szabadnapos volt, az Északi csoport éllovasa, a Vértestolna 2-2-es döntetlent ért el Annavölgyön.

Eredmények: Atlasz Geodézia megyei I. osztály, 19. forduló: Komárom–Bábolna 1-0, Kecskéd–Oroszlány 3-1, Bana–Környe 3-1, Ács–Tardos 3-3, Zsámbék–Vértesszőlős 0-0, Nagyigmánd–Ete 2-6, Esztergom–Lábatlan 0-1, Tokod–Bányász SE Sárisáp 3-2. Az élmezőny: 1. Kecskéd 42 pont, 2. Bányász SE 40, 3. Ete 38.

Montana megye II. osztály, 19. forduló: Mocsa–Tát 1-2, Gyermely-Szomor–Kocs 2-0, Dunaszentmiklós–Koppánymonostor 1-3, Süttő–Várgesztes 1-2, Vértessomló–Tatai AC 3-1, Ászár–TABAK Tokodaltáró 3-3, Bokod–Piliscsév 3-2, Nyergesújfalu–Sárisáp II. 2-5. Az élmezőny: 1. Tata 43 pont, 2. Vértessomló 42, 3. Sárisáp II. 42. (x)

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 19. forduló: Baj–Császár 2-1, Kömlőd–Dad 1-2, Bakonysárkány–Súr 11-3, Felsőgalla–Kisigmánd 7-1, Szákszend–Tárkány 1-3, Réde–Csém 2-2, Kisbér–Kerékteleki 1-4. Szabadnapos: Bakonyszombathely. Az élmezőny: 1. Bakonyszombathely 44 pont, 2. Tárkány 40, 3. Baj 40.

Tartalék, 19. forduló: Kömlőd II.–Dad II. 2-0, Szákszend II.–Tárkány II. 3-0. Az élmezőny: 1. Császár II. 25, 2. Bakonyszombathely II. 24, 3. Szákszend II. 22.

Északi csoport, 15. forduló: Héreg–Szárliget 2-5, Hajdu Antal Fereces DSE Esztergom–Epöl-Máriahalom 2-2, Csolnok–Naszály 3-0, Almásfüzitő–Pilismarót 4-1, Bajna–Szomód 1-3, Annavölgy–Vértestolna 2-2, Kesztölc–Vértesi Erőmű 0-3. Az élmezőny: 1. Vértestolna 41 pont, 2. Almásfüzitő 37 pont, 3. Vértesi Erőmű 36.

Tartalék, 15. forduló: Hajdu Antal Fereces DSE Esztergom II.–Epöl-Máriahalom II. 4-1, Csolnok II.–Naszály II. 6-4, Annavölgy II.–Vértestolna II. 2-6, Kesztölc II.–Vértesi Erőmű II. 1-3. Az élmezőny: 1. Vértesi Erőmű 24 pont, 2. Almásfüzitő 24, 3. Vértestolna 24. (x)

(x) pontazonosság esetén a több győzelem határozza meg a helyezések sorrendjét. Részletek a versenykiírásokban.